top of page
 • Jak květinové obrazy vypadají?
  Květiny vylisujeme, usušíme a vložíme mezi dvě skleněné desky, které pak zarámujeme do vlastnoručně vyrobeného dřevěného rámu. Květiny proto vypadají, jako by se vznášely v prostoru.
 • Musím se o obraz nějak zvláštně starat?
  Kdepak, použité rostliny jsou usušené a vylisované a žádnou péči již nevyžadují. Maximálně čas od času utřít prach. Doporučujeme obraz umístit na místo, které není dlouhodobě vystavované přímému slunečnímu svitu, nebo přímému umělému světlu, aby květy nebledly a nezměnily barvu.
 • Ošetřujete něčím květiny, než je vložíte do obrazu?
  Ano, používáme speciální lak a sprej, podle typu rostliny. Snažíme se, aby se barva zachovala co nejdéle a aby byly květy fixované a při manipulaci s obrazem se nerozpadly.
 • Může se obraz časem změnit a květy zblednout?
  Květy ošetřujeme speciálními laky a spreji, aby se jejich barva zachovala co nejdéle. Nicméně pracujeme s přírodním materiálem, který reaguje na světlo a teplo, a časem může lehce změnit barvu. Rostliny prostě takto reagují, stárnou a nemůžeme se na ně pro to zlobit. I přesto ale obraz bude stále krásný, možná budou barvy tlumenější a víc "tón v tónu", což dodá obrazu zase jiný rozměr.
 • Je možné koupit konkrétní obraz na e-shopu ve více kusech?
  Ne, každý obraz je originál, máme ho pouze v jednom provedení. Pokud by se Vám líbil obraz, který už není v nabídce, můžeme se domluvit na výrobě nějakého podobného. A kdybyste chtěli víc obrazů, které k sobě budou ladit, rádi Vám takový set připravíme.
 • Lze vylisovat jakoukoli květinu?
  Umíme vylisovat téměř každou květinu. Zvládneme růže, pivoňky, karafiáty, bodláky i slunečnice. Velké květy rozložíme na okvětní lístky a po vylisování zase složíme.
 • Co to jsou svatební květinové obrazy?
  Kromě hotových obrazů, které lze koupit v našem e-shopu, vyrábíme obrazy ze svatební kytice. Jednoduše nám nevěsta dodá svatební kytici, my ji rozebereme, vylisujeme jednotlivé květiny a z těch nejkrásnějších potom sestavíme obraz. Připravíme několik návrhů a ten, který si nevěsta vybere, pak zarámujeme. Více na Svatební květinové obrazy.
 • Jak Vám předám svatební kytici na výrobu obrazu?
  Nejlépe uděláte, když nás kontaktujete v dostatečném předstihu před svatbou a vše si konkrétně domluvíme. Svatební kytici potřebujeme co nejdříve po svatbě, nejlépe do 2-3 dnů. Aby se květ dokonale vylisoval, musí totiž být co nejčerstvější. Kytici lze zaslat jednoduše poštou, není třeba se obávat jejího poškození. Doporučujeme zvolit službu EMS, tedy expresní doručení. Můžeme pro Vás také objednat Zásilkovnu, zařídit kurýra nebo si můžeme kytici předat osobně.
 • Jak mám zabalit svatební kytici pro přepravu?
  Doporučujeme nejprve stonky svatební kytice zabalit do vlhké papírové utěrky a následně do igelitu, aby vlhkost nesákla. Kytici vložit do papírové krabice a volný prostor vyplnit třeba novinami nebo čímkoli lehkým, co budete mít po ruce. Krabice je ideální co nejmenší, aby nebylo příliš prostoru okolo kytice. Pokud doma žádnou krabici nenajdete, můžete ji zakoupit přímo na poště. Pak už jen zalepíte a pošlete.
 • Jak dlouho trvá výroba svatebního obrazu?
  Asi 3 měsíce. První měsíc se kytice lisuje, druhý chystáme návrhy a třetí měsíc vyrábíme obraz. V plné svatební sezoně se výroba může ještě trochu protáhnout.
 • Je nutná rezervace na výrobu svatebního květinového obrazu?
  Je to lepší. V létě máme hodně zakázek a můžeme přijmout jen omezený počet kytic, takže se raději ozvěte předem, ať máte jistotu, že se na Vás dostane. Pokud to ovšem jde, snažíme se udělat místo i pro pozdější zakázky bez rezervace, proto se vždy ozvěte. I pokud už svatba proběhla a kytici máte třeba právě doma ve váze.
 • Musím se předem rozhodnout, jaký obraz budu chtít?
  Vůbec ne. Je pochopitelné, že dopředu nemáte představu, jak bude obraz vypadat, a nevíte, jaký si objednat. Proto Vám po vylisování připravíme asi 20 návrhů obrazů na výběr – velké i malé v různých rámech, abyste si obraz uměli lépe představit. Pak už si jistě vyberete.
 • Můžete udělat květinový obraz z mojí usušené svatební kytice? Svatbu jsme měli před několika lety...
  To už bohužel nejde. Když je kytice usušená, není možné ji již vylisovat a pro naše potřeby ji nelze použít. Je tu ovšem jedna možnost, a to výroba květinového obrazu z náhradní kytice. Jednoduše si u floristky necháte udělat stejnou novou kytici, tu nám pošlete a pak už vše probíhá standardně, jako se svatební kyticí.
 • Škoda že jsem o Vás nevěděla dřív, svatbu už jsme měli před lety...
  Nic není ztraceno. Celkem často vyrábíme květinové obrazy z náhradní svatební kytice. Jednoduše si u floristky necháte připravit novou kytici ze stejných květů, pošlete nám ji a pak už klasika - vylisujeme, připravíme návrhy a zarámujeme.
bottom of page