top of page
 • Co to jsou svatební květinové obrazy?
  Kromě hotových obrazů, které lze koupit v našem e-shopu, vyrábíme obrazy ze svatební kytice. Jednoduše nám nevěsta dodá svatební kytici, my ji rozebereme, vylisujeme jednotlivé květiny a z těch nejkrásnějších potom sestavíme obraz. Připravíme několik návrhů a ten, který si nevěsta vybere, pak zarámujeme. Více na Svatební květinové obrazy.
 • Jak si mám obraz ze svatební kytice objednat?
  Úplně jednoduše. Využijte náš objednávkový formulář . Zde si zvolíte konkrétní podobu obrazu - pomohou vám s tím vzorové fotky. Zároveň nám touhle cestou podáte veškeré potřebné informace, takže se vás pak už nebudeme muset na nic doptávat. Jestli nemáte rádi vyplňování formulářů, můžete mi napsat e-mail na martina@kvetyvobraze.cz nebo zavolat na tel. 606 100 796.
 • Jak Vám předám svatební kytici na výrobu obrazu?
  Nejlépe uděláte, když nás kontaktujete v dostatečném předstihu před svatbou a vše si domluvíme. Svatební kytici potřebujeme co nejdříve po svatbě, nejlépe do 2-3 dnů. Aby se květ dokonale vylisoval, musí totiž být co nejčerstvější. Kytici lze zaslat jednoduše v krabici, není třeba se obávat jejího poškození. Zvolte si mezi Zásilkovnou (tu vám můžeme objednat) a Českou poštou (zde doporučujeme využít službu EMS, tedy expresní doručení). Nebo si můžeme kytici předat osobně v Českých Budějovicích, případně v Praze.
 • Jak mám zabalit svatební kytici pro přepravu?
  Kytici vložte do papírové krabice a volný prostor vyplňte papírem, třeba novinami nebo čímkoli lehkým, co budete mít po ruce. Raději nepoužívejte bublinkovou fólii, kytice se pak v krabici zapařuje a plesniví. Pokud doma žádnou krabici nenajdete, můžete ji zakoupit na poště. Pak už jen zalepíte a pošlete.
 • Jak dlouho trvá výroba svatebního obrazu?
  Asi 3 - 4 měsíce. První měsíc se kytice lisuje, druhý chystáme návrhy a třetí měsíc vyrábíme obraz. V plné svatební sezoně (červen - září) se výroba může trochu protáhnout.
 • Je nutná rezervace na výrobu svatebního květinového obrazu?
  Je to lepší. V létě máme hodně zakázek a můžeme přijmout jen omezený počet kytic, takže se raději ozvěte předem, ať máte jistotu, že se na Vás dostane. Pokud to ovšem jde, snažíme se udělat místo i pro pozdější zakázky bez rezervace, proto se vždy ozvěte. I pokud už svatba proběhla a kytici máte třeba právě doma ve váze.
 • Můžete udělat květinový obraz z mojí usušené svatební kytice? Svatbu jsme měli před několika lety...
  To už bohužel nejde. Když je kytice usušená, není možné ji již vylisovat a pro naše potřeby ji nelze použít. Je tu ovšem jedna možnost, a to výroba květinového obrazu z náhradní kytice. Jednoduše si u floristky necháte udělat stejnou novou kytici, tu nám pošlete a pak už vše probíhá standardně, jako se svatební kyticí.
 • Škoda že jsem o Vás nevěděla dřív, svatbu už jsme měli před lety...
  Nic není ztraceno. Celkem často vyrábíme květinové obrazy z náhradní svatební kytice. Jednoduše si u floristky necháte připravit novou kytici ze stejných květů, pošlete nám ji a pak už klasika - vylisujeme, připravíme návrhy a zarámujeme.
 • Jak květinové obrazy vypadají?
  Květiny vylisujeme, usušíme a vložíme mezi dvě skleněné desky, které pak zarámujeme do vlastnoručně vyrobeného dřevěného rámu. Květiny proto vypadají, jako by se vznášely v prostoru.
 • Musím se o obraz nějak zvláštně starat?
  Kdepak, použité rostliny jsou usušené a vylisované a žádnou péči již nevyžadují. Maximálně čas od času utřít prach. Doporučujeme obraz umístit na místo, které není dlouhodobě vystavované přímému slunečnímu svitu, nebo přímému umělému světlu, aby květy nebledly a nezměnily barvu.
 • Ošetřujete něčím květiny, než je vložíte do obrazu?
  Ano, používáme speciální lak a sprej, podle typu rostliny. Snažíme se, aby se barva zachovala co nejdéle a aby byly květy fixované a při manipulaci s obrazem se nerozpadly.
 • Může se obraz časem změnit a květy zblednout?
  Květy ošetřujeme speciálními laky a spreji, aby se jejich barva zachovala co nejdéle. Nicméně pracujeme s přírodním materiálem, který reaguje na světlo a teplo, a časem může lehce změnit barvu. Rostliny prostě takto reagují, stárnou a nemůžeme se na ně pro to zlobit. I přesto ale obraz bude stále krásný, možná budou barvy tlumenější a víc "tón v tónu", což dodá obrazu zase jiný rozměr.
 • Je možné koupit konkrétní obraz na e-shopu ve více kusech?
  Ne, každý obraz je originál, máme ho pouze v jednom provedení. Pokud by se Vám líbil obraz, který už není v nabídce, můžeme se domluvit na výrobě nějakého podobného. A kdybyste chtěli víc obrazů, které k sobě budou ladit, rádi Vám takový set připravíme.
 • Lze vylisovat jakoukoli květinu?
  Umíme vylisovat téměř každou květinu. Zvládneme růže, pivoňky, karafiáty, bodláky i slunečnice. Velké květy rozložíme na okvětní lístky a po vylisování zase složíme.
bottom of page