top of page
vyroba_00000.jpg

VÝROBA KVĚTŮ V OBRAZE

Ruční práce nejde ošidit. Čas s ní strávený nejde zkrátit. Stejně jako před desítkami let i dnes znějí u nás na statku zvuky hoblovek a pil, vzduchem létají piliny a po večerech pinzetou vyndáváme třísky z dlaní.

Výroba jednoho obrazu od přijetí zakázky po zabalení obrazu do sena a jeho odeslání zabere víc než 10 hodin.

Nahlédněte nám pod ruce. Rozklikněte jednotlivé fotografie, které Vás provedou světem Květů v obraze.

TRUHLÁŘSKA DÍLNA

Děda byl truhlář, ale když jsem se mohl zeptat na taje truhlářského řemesla, nechtěl jsem. A když jsem chtěl, bylo už pozdě, Tak to bohužel chodí.

V dílně vzniklé z bývalého prasečáku hospodařil táta a nakonec jsem ji zdědil já. Stačilo ji jen totálně rozbourat a znovu složit, vybavit a přidat další venkovní dílnu pod kolnou, hoblárnu ve stodole a sklad fošen na půdě.

Někdy si říkám, jestli ta dřina za to stojí. Pak se ale hobliny rozletí vzduchem, dřevo provoní okolí a já vím, že to tak prostě mělo být...

LISOVÁNÍ A VÝROBA OBRAZŮ

V letní sezoně mám vždycky začátkem týdne napilno. Začnou totiž přicházet kytice z předcházejícího svatebního víkendu. Všechny kytice musím vyfotit, zaevidovat a pak odpočívají ve vodě a v chladu v našem starém chlívu. Čekají, až na ně přijde řada a půjdou do lisu. 

Téměř všechny květiny lisuji rozebrané na jednotlivé okvětní lístky. Po vylisování musím květy zase sestavit zpět do původní podoby. Zabere to opravdu hodně času, ale mám jistotu, že se květ krásně vylisuje, zachová si barvu, není pomačkaný a nezplesniví. 

Když je vylisováno, připravím návrhy obrazů a fotky pošlu nevěstě na výběr. Návrhy, které se nevěstě líbí nejvíc, pak proměníme v obraz. To znamená nablýskat sklo, květy na něj nalepit a zarámovat. 

Pak už jen důkladně zabalit a odeslat obraz domů.

bottom of page